GNA Danışmanlık

Çözümlerimiz


Popup engelleme

 

BÜYÜK VERİ ÇÖZÜMLERİ

Büyük Veri Platformlarının Kurulması ve Optimizasyonu

Büyük Veri platformları ile sahip olduğunuz ancak analitik iş süreçlerinize dahil edilmeyen verileri de süreçlerinize dahil ederek daha keskin analitik sonuçlar üretebilirsiniz. GNA olarak, büyük veri alanındaki uzmanlığımız ile platformlarının kurulmasını ve optimize edilmesini sağlıyoruz.

Arama Motoru Altyapıları

Yoğun arama trafiği olan bir siteyseniz veya sahip olduğunuz veriler üzerinde arama hızı sizin için önemliyse Büyük Veri ve Elasticsearch sistemlerinin gücünü kullanarak arama motoru sistemlerinizi optimize edebiliriz.

Veri Saklama

Yasal zorunluluk dolayısıyla saklanması gereken verilerinizi Büyük Veri platformlarına aktararak veri saklama maliyetlerinizi minimuma indirgeyebilir ve daha perfomanslı olarak bu verilere erişebilirsiniz.

Analitik Süreçlerinizde Büyük Veri Platformları

Analitik süreçleriniz içerisinde analiz edilen ve bilgiye dönüştürülen verilerinizi Büyük Veri Platformları üzerinde çalışabilen İş Analitiği Araçlarınız ile entegre ederek hem daha yüksek hacimli verilerinizi bu süreçlerinize dahil etmenizi sağlıyoruz hem de Büyük Veri platformlarının dağıtık işlem yeteneklerinden faydalanarak performans yönünden süreçlerinizi optimize ediyoruz. Endüstri spesifik kullanım alanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


MÜŞTERİ ANALİTİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Müşteri Segmentasyonu

Birbirine benzer görünen şeyler her zaman aynı değildir. Müşterilerinizi düşünün, daha dikkatli baktığınız zaman hepsinin davranışlarının, eğilimlerinin farklı olduğunu fark edeceksiniz. Biraz daha dikkatli baktığınızda belirli müşteri gruplarının benzer özellik gösterdiği kesişim noktaları olduğunu da fark edeceksiniz. GNA olarak, size müşterilerinizi daha yakından tanıma ve onları doğru kesişim kümelerinde toplamayı sunuyoruz. Müşterilerinizi birbirine yakın gruplara ayırın, onların ihtiyaçlarına yakın olan tekliflerle gelin ve böylece hem siz onlara daha yakın olun hem de onlar size daha yakın olsun.

Yaşam Boyu Değer Analizi

Şirketiniz değerli, müşterileriniz de değerli. Fakat her müşteriniz sizin için aynı değerde mi? Şirketiniz için en değerli müşterileri belirleyin, onları elinizde tutun. Daha az değerli olanları bulun, daha değerli yapacak anahtar noktaları keşfedin ve onları şirketiniz için daha değerli hale getirin. Hem müşterilerinizin hem şirketinizin değerine değer katın. Şirketinizin ihtiyaçlarını belirleyin ve müşterilerinizin potansiyelini bulun. Fazla olandakini eksik olandaki ile paylaşarak çoğaltın, her zaman kazanın.

Müşteri Sadakati

Müşterilerinizin şirketinize olan sadakati müşterilerinizde olan bir özellik değildir, bunu onlara sizin kazandırmanız gerekir. Müşterilerinizin davranışlarını görmezden gelmeyin. GNA olarak müşterilerinizin davranışlarını analiz ederek sizin için sadakat seviyesi yüksek olan müşterileri belirlemenize yardımcı olalım. Doğru analizlerle mevcut müşterilerinizin sadakat seviyesini ve bunun nedenlerini anlayarak, diğer müşterilerinizin de sadakat seviyesini yükseltmenize yardımcı olalım.

Müşteri Kaybı Tahminleme

Var olan bir şeyi yok saymak onun olduğu gerçeğini engellemez. GNA olarak bizim için her karanlık nokta aydınlatılması gereken potansiyel bir açıktır. GNA olarak Churn konusuna yaklaşımımız, öncelik olan potansiyel risk seviyesinin belirlenmesi, kabul edilir risk noktası saptanması ve sonrasında alarm verilmesi, müşteri kaybı tahmini ve bu süreçte doğru aksiyon alınmasını sağlamak için en önemli noktadır. GNA olarak uzman ekibimiz sayesinde, şirketiniz için doğru analizleri yaparak müşteri kaybını önlemeye yönelik profesyonel çözümler sunmaktayız.

Geri Kazan Analizleri

Müşteri geri kazanımı, her geçen gün daha da önem kazanan bir konudur. Burada amaçlanan, mutsuz bir şekilde sizden ayrılmış müşterinin tekrar geri kazanılmasıdır. GNA’nın bu konu için size sunduğu öncelikle detaylı bir analiz ve en uygun çözümün belirlenmesidir. Yapılan analizlerin sonucunda hangi müşterinin sizin için daha çok değerli olduğunu saptayalım, geri kazanmak istediklerinizi belirlemenize yardımcı olalım. Sonraki aşama ise bu müşterileri geri kazanmak için temel nokta olan, neden sizi terk ettiğini bulmaktır. Doğru hesaplamalarla bunun sebebini bulalım ve en uygun teklifi yapmanız için size imkan sunalım. Uzman ekibimiz sizin ve değerli müşterileriniz için doğru analizi titizlikle yapmak için hazır.

Müşteri Koruma

Şirket yönetimi yapan herkes mevcut müşterilerini elinde tutmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Yeni müşteriler kazanmak için sarf edilen efor mevcut müşterileri elde tutmaktan kat be kat daha fazladır. Ve şu gerçeği unutmamak gerekir ki, rakiplerinizin potansiyel yeni müşterileri şu an sizin şirketinizin mevcut müşterileridir. GNA olarak size onları elinizde tutabilmeniz için gerekli altyapıyı sunmaya hazırız. Bizim isteğimiz, sahip olduklarınızın değerini kaybederek anlamak yerine, doğru analizlerle size açık bir şekilde bu değeri göstermek ve onları elinizde tutmanıza yardımcı olmak.

Sepet Analizi ve Ürün Öneri Sistemleri

Her şirketin ihtiyacı olan şey, müşterilerinin önceden neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve ona göre aksiyon almaktır. Neye ihtiyacınız olduğunun farkındasınız, bırakın onun ne olduğunu size doğru analizlerle gösterelim. Artık tüketimin bilinçlendiği günümüz koşullarında sepet analizi, çapraz satış kavramları ve potansiyel tahminler şirketler için önemli bir unsur olmaktan çıkıp, bir zorunluluk olma yolunda ilerlemektedir. Siz de bu noktada rakiplerinize fark atmak için farklı olanla çalışın. GNA olarak veriden bilgiye giden yolda size köprü vazifesi sunalım. Alanında uzman ekibimiz sahip olduğunuz veri ile size ihtiyacınız olan en uygun ve detaylı analizleri yaparak şirketinizin yoluna ışık tutmaya hazır.

Talep Tahminleme

Kimsenin geleceği görme gibi bir yeteneği yoktur. Fakat tarihe baktığımızda, kazanılmış büyük başarılar, ihtimallerin yüksek olduğu durumları önceden öngörerek alınan kararlar ile gerçekleşmiştir. Şirketinizin yazılmış tarihi sahip olduğunuz mevcut verilerinizdir. GNA olarak müşteri talep tahmin çözümümüzün amacı, müşterilerinizin nelere ihtiyacı olduğunu ve neyi talep edeceklerini mevcut verilerinizin analizi ve doğru parametrelerle yapılan hesaplamalarla öngörmek ve size yüksek olasılıklı sonuçlar çıkarmaktır. Doğru öngörüler ile artık kaybetmek yerine her zaman kazanmanız için tarihten ders alarak tarih yazma fırsatını size sunuyoruz.

Sosyal Ağ Analizi

Günümüzde sosyal ağların kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber hayatımızdaki önemi artık azımsanmayacak derece büyük bir noktaya ulaşmıştır. Kendimizle ilgili bilgileri, düşüncelerimizi, belirli konularla ilgili memnuniyetimizi ya da şikayetlerimizi sosyal mecralarda paylaşma gibi alışkanlıklarımız hızla çoğalmakta. Bu da sosyal ağları, her geçen gün daha önemli bir veri kaynağı haline getirmektedir. GNA olarak bu önemin farkındayız. Günümüzde artık veri her yerde. Her gün görüşmediğiniz bir insanı daha iyi tanımak için özellikle twitter, facebook, linkedin v.b. sosyal ağlardan fikir edinmeyi düşünmez miydiniz? Müşterilerinizi düşünün, onların size yakın olması için sizin onlara yakın olmanız gerektiğini biliyorsunuz. Peki onları daha yakından tanımak için, tercihlerini, eğilimlerini, kişisel, kültürel ve davranışsal özelliklerini, konular üzerindeki olumlu ve olumsuz yaklaşımlarını öğrenmek nasıl mümkün olabilir? Hele ki elinizdeki verilerin kısıtlı olduğu durumlarda bile buna ihtiyacınız varsa? Burada sosyal ağ analizinin önemi devreye giriyor. GNA olarak sosyal ağ analizinin öneminin şirketinizin müşterilerini daha yakından tanımak için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda uzman ekibimiz size en doğru çözümleri sunmak için hazır.

Veri Stratejisi ve Kalitesi

Çoğu şirket müşterileri hakkında oldukça fazla veriye sahiptir. Bu veriler organizasyon içinde farklı yerlerde parça parça bulunur ve şirketler bunları bir araya getirmeye imkansız gözüyle bakarlar. Farklı yerlerde bir müşterinin farklı verileri olabileceği gibi aynı müşteri için aynı anlama gelen farklı biçimde tutulan aynı veriler de olabilir. Peki bu kaos ortamından müşterilerinizin doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgilerini görmeyi nasıl sağlayabilirsiniz? GNA olarak şirketinizin müşteri verileri üzerine yaptığımız veri kalitesi çalışmaları ve müşteri tekilleştirme çözümleri sayesinde, sizin müşterilerinizi sizin verilerinizle doğru, anlamlı ve eksiksiz tekil müşteri bilgisi halinde önünüze sunuyoruz.

 

SATIŞ ANALİTİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Satış Gücü Yönetimi Çözümleri

Şirketlerin hem zaman anlamında hem de parasal anlamda kayda değer boyutta emek harcadığı durumlardan biri de satış gücü tarafıdır. Bu nedenle günümüz şirketleri, satış gücü tarafının zamansal ve parasal anlamda daha verimli yönetilebilmesi için çözümler aramaktadırlar. Bu aşamada satış yönetiminin; bölgesel, ürünsel ve pazar yapısına uygun bir şekilde tasarlanması, bu işe harcanan eforun maksimum fayda getirecek şekilde satış gücü planlaması yapılması şirketlere kayda değer bir kazanç sağlayacaktır. GNA olarak şirketinizin satış süreçlerine efektif ve doğru stratejiler geliştirerek yön vermenize imkan sağlıyoruz. Böylece hem satıştan gelecek kazanç hem de ulaşılan sonuca giderken harcanan efor veriminden kazanılacak kazanç olarak çift taraflı bir kazanım sağlamış oluyorsunuz. Siz de bir seferde iki kere kazanmak istiyorsanız sizin için sunduğumuz satış gücü yönetimi çözümleri hakkında uzman ekibimizden bilgi alın.

 • Satış Takımı Etkinliği

 • Pipeline Analizi

 • Tahminleme Doğruluğu

 • Döngü Zamanları

 • Fırsat Dönüşüm Oranları

Prim Yönetimi

Çalışan memnuniyeti sağlanması söz konusu olduğunda, en önemli yöntemlerden biri de hiç şüphesiz prim yaklaşımı ve ek ayrıcalıklar sunmaktır. Tabi ki bu sistemin işçi ve işveren açısından en iyi fayda görecek şekilde yönetilmesi de bir o kadar önemlidir. Çalışan memnuniyetinin çalışanların performansı ile birebir alakalı olduğu gerçeği de düşünüldüğünde, ufak miktarlarla yüksek performanslar kazanmak için, ödül sistemleri şirketlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Burada iş verenin karşılaştığı durum genelde “Peki çalışanın memnuniyetini ve performansını artıracak doğru prim sistemini, şirket için en az maliyetle nasıl yapabilirim?” şeklindedir. İşte bu noktada çalışan prim yönetiminin önemi ortaya çıkmaktadır. GNA olarak prim belirlenmesi konusunda hem çalışanın hem de şirketin belirli faktörleri göz önünde bulundurularak yaptığımız analizler sonunda en doğru hesaplamaları sizinle paylaşıyoruz. Çalışan için iş kabiliyeti, işveren için bu çalışanı şirkette tutma isteği, şirketin karlılığı gibi hususları da bu hesaplamalarda göz önünde bulundurarak analizlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu analizler sonucunda çalışanların ve şirketin durumunun doğru saptayarak en uygun ikramiye durumunun ne olduğunu sizin için belirliyoruz. Mevcut duruma göre bunlar, performans ödemeleri, kar payı yaklaşımı (temettü), satış komisyonu, ödül çekleri, ödül hizmetler v.b. şeklinde de olabilir. Daha fazlasına ulaşmak için daha fazlasını vermek zorunda değilsiniz. GNA olarak uzman ekibimizin analizleri ile şirketiniz için en uygun sisteme sahip olun.

Performans Analizi

Doğru sonuçlara ulaşmak doğru hesaplamalarla mümkündür. Şirketinizin hedeflerine ulaşmasını sağlayan en önemli şey hiç şüphesiz ki çalışanlarınızdır. Çalışanlarınızın potansiyelini görmek, performansını ölçmek ve onları doğru değerlendirmek bu nedenle çok önemlidir. Önemli olmasının yanı sıra bir o kadar da zor bir iş olan performans ölçümünü yapmak üzere GNA olarak profesyonel ekibimiz size yardıma hazır. Yanlış ölçümlerle yanlış sonuçlara varmak yerine, uzman ekibimiz sayesinde doğru yaklaşımlarla artık ekip üyelerinizin performansını doğru şekilde değerlendirebileceksiniz.

 

İŞ ANALİTİĞİ ÇÖZÜMLERİ

İş Analitiği ve Raporlama Çözümleri

Günümüzde verinin önemi, sahip olunan verinin artmasıyla önem kazanmıştır. Şirketlerin sahip olduğu verinin de giderek hızla çoğalması ile bu mevcut veriden sunulabilir bir bilgi elde etmek, stratejik kararlar vermeye yardımcı olacak raporlar elde etmek de önem kazanmıştır. GNA olarak size sunduğumuz; sorularınıza doğru cevaplar almak, sahip olduğunuz veri ile size anlaşılırlık ve görsellik açısından zengin raporlarla doğru analizler yapmanıza imkan verecek ortamı yaratmak. Sektörünüz ve şirketiniz için en doğru analiz ve raporlama çözümlerini size sunmak için uzman kadromuz size yardım etmeye hazır.

Karlılık Çözümleri

Hiç şüphesiz ki karlılık bir şirket için en önemli unsurdur. Karlılık ölçümünün önemi de bu noktada devreye giriyor. Karlılık ölçümü konu olduğunda; belirlenen seviye, kullanıldığı parametreler, çeşitlilik gösteren hesaplamalar ve zamanla değişen pazar durumu da düşünüldüğünde, önemli olmasının yanı sıra bir o kadar da hesaplanması zorlu bir sürü analiz ve yöntemi de beraberinde getiren bir durum ortaya çıkıyor. GNA olarak, uzman ekibimiz bu önemli ve bir o kadar da zor olan karlılık çalışmasında şirketinizin doğru analizleri ve doğru sonuçları alması için en kısa zamanda en doğru sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaya hazır. Sahip olduğumuz know-how ve uzman kadromuz ile sizin sahip olduklarınızı size sunmak için buradayız. Sektöre ve şirketinizin ihtiyaçlarına göre farklı kırılımlarda müşteri, kanal, ürün bazlı karlılık çözümleri ile size doğru değerleri sunabilmemiz için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 • Müşteri Bazlı Karlılık

 • Ürün Bazlı Karlılık

 • Kanal Bazlı Karlılık


VERİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİ

Veri Ambarı Çözümleri

Veri ambarı çözümleri stratejik kararlar almak için, şirketinizin kurumsal anlamda merak ettiğiniz konuları üzerindeki durumunu doğru bir şekilde anlamak için, tutarlı raporlar ve analizler gerçekleştirmek için oldukça önemli analitik bir husustur. Tabi ki doğru sonuçlar almak için kurulacak veri ambarının tecrübeli, eksiksiz ve konusunda uzman kişilerce hazırlanmış olması da çok önemlidir. Şirketiniz ve sektörünüze göre değişen ihtiyaç ve metrikleri doğru analiz edilerek, buna uygun mantıksal ve fiziksel modellerin belirlendiği en ideal yapının hayata geçirildiği baştan sona tutarlı bir çalışma alacağınız sonuçların eksiksiz ve tatminkar olmasını sağlar. GNA olarak tecrübelerimizi ve edindiğimiz sektörel bilgiler ışığında veri ambarı çözümlerimiz ile şirketinizin yapısına en uygun ve en doğru çözümü size uzman eli değmiş bir şekilde titizlikle sunmaya hazırız. İhtiyacınız olan sonuçlara ulaşmanız için, farklı veri kaynaklarınızdan gelen verileri tarihsel olarak saklayacak, yüksek performanslı bir şekilde size doğru raporları almanızı sağlayacak analiz ortamını size sunalım. Verilerinizden edineceğiniz bilgi ile doğru sonuçlar getirecek kararları almanızı sağlayalım. Doğru sonuçlar, doğru cevaplar ile mümkündür. GNA olarak, sorularınız için en doğru cevapları size sunmaya hazırız.

 • Boyutsal Analiz ve Modelleme

 • Veri Ambarı ve Datamart Dizaynı

 • ETL Geliştirme

 

Ana Veri Yönetimi

Verilerinizin kalitesi onlardan alacağınız sonuçların doğru olması için önemlidir. Farklı kaynaklardan çekilen raporlarla, çoklayan verilerle, tutarsız sonuçlarla doğru kararlar almak mümkün değildir. GNA olarak, sisteminizin veri akışını doğru analiz ederek, size uygun olarak modelleyerek tek ve tutarlı bir biçime getirerek, temiz ve çelişkiye düşmeden raporlarınızdan doğru sonuçlar elde edeceğiniz biçime getiriyoruz. Verilerinizden elde edilecek sonuçların gerçekçiliği ve verimliliğini sağlamak için gereken size uygun ortamı hazırlayacak veri yönetimi konusunda uzman ekibimiz size yardıma hazır.

 • Veri Kalitesi Değerlendirme

 • Adres Kalitesi İyileştirme

 • Müşteri Tekilleştirme

 • Merkezi Müşteri Platformlarının Kurulması

 

 

http://gnademo.gokselguren.com/images/cizgi.png

 

Büyük Veri Çözümleri

Müşteri Analitiği Çözümleri

Satış Analitiği Çözümleri

İş Analitiği Çözümleri

Veri Yönetimi Çözümleri